• سال جهش تولید گرامی باد            رحلت فیلسوف گرانقدر و متفکر ارزشمند ، آیت الله آقای حاج شیخ محمّدتقی مصباح یزدی را تسلیت عرض می نماییم            نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت را تسلیت عرض می نماییم            فرا رسیدن ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، را تسلیت عرض می نماییم            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
تشکیل جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی شهرستان شهریار تاریخ:1399/10/20

جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی شهرستان شهریار با موضوع برنامه ریزی ایام فاطمیه به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی شهرستان شهریار با موضوع برنامه ریزی ایام فاطمیه به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار تشکیل شد.
در این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام سالمی، امام جمعه شهریار، اشجعی، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و سایر اعضای ستاد در محل مصلی نماز جمعه این شهرستان تشکیل شد، در رابطه با ایام فاطمیه و برنامه ریزی مناسب برای آن بحث و تبادل نظر شد.
حجت‌الاسلام جلیل‌زاده، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار نیز در این جلسه ضمن تاکید بر پیروی از سیره مقام معظم رهبری در تعظیم مناسبت های مذهبی به‌ویژه در ایام کرونا، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی معیار در برگزاری عزاداری‌های محرم را ضوابط کارشناسان بهداشتی و ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کردند و فرمودند: هرچه آنها لازم بدانند، باید مراعات شود.
در این جلسه امام جمعه شهریار بر لزوم رعایت و اهتمام جدی به مصوبات ستاد ملی کرونا و تبعیت در خصوص عدم برگزاری هرگونه تجمع در ایام فاطمیه توسط گروه‌های مذهبی و اقشار مختلف جامعه و ترویج عموم مردم به سمت فضای مجازی و برگزاری مراسم در این فضا تاکید کرد.
همچنین مقرر شد با برنامه‌ریزی شورای هیات مذهبی و بسیج و کانون مداحان، کاروان خودرویی در سه روز مانده به شهادت حضرت زهرا(س) در ساعات خاص و مناسب و بدون ایجاد تجمع در مناطق مختلف شهرستان راه اندازی شود.
جلیل‌زاده، در پایان با یادآور شد: گسترش نذرهای فاطمی در ایام فاطمیه و ترویج نذروات به سمت مسائل اجتماعی از قبیل تهیه چادر برای بانوان، نذورات فرهنگی بسیار مهم به شمار می رود؛ از همین رو اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار، نیز محتوای تبلیغی ویژه منبرهای کوتاه را تهیه و در اختیار اداره آموزش و پرورش شهرستان جهت تکثیر و توزیع در فضا شبکه اجتماعی شاد قرار می‌دهد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
سالگرد شهاددت حاج قاسم سلیمانی
مقاله
مسلّح بودن مبلغ با محتوای غنی و به روز
یکی از مهم‏ترین سلاح‏های تبلیغ که هر طلبه‏ای باید به آن مجهّز باشد، سلاح محتواست.
حدیث
حضرت فاطمه زهرا(س):
إلهی وَ سَیِّدی ، اءسْئَلُکَ بِالَّذینَ اصْطَفَیْتَهُمْ، وَ بِبُکاءِ وَلَدَیَّ فی مُفارِقَتی اَنْ تَغْفِرَ لِعُصاةِ شیعَتی ، وَشیعَةِ ذُرّیتَی
خداوندا، به حقّ اولیاء و مقرّبانی که آنها را برگزیده ای، و به گریه فرزندانم پس از مرگ و جدائی من با ایشان، از تو می خواهم گناه خطاکاران شیعیان و پیروا ...
کوکب الدّریّ:ج 1، ص 254
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما عملکرد اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در حمایت از هئیات مذهبی در ماه محرم و صفر تا چه اندازه مطلوب بوده است؟