• سال جهش تولید گرامی باد            رحلت فیلسوف گرانقدر و متفکر ارزشمند ، آیت الله آقای حاج شیخ محمّدتقی مصباح یزدی را تسلیت عرض می نماییم            نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت را تسلیت عرض می نماییم            فرا رسیدن ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، را تسلیت عرض می نماییم            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
هم اندیشی اعضای‌ کانون مداحان شهرستان شهریار با امام جمعه تاریخ:1399/10/20

رئیس و اعضای کانون مداحان شهرستان شهریار با حجت‌الاسلام سالمی، امام جمعه این شهرستان، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، رئیس و اعضای کانون مداحان شهرستان شهریار با حجت‌الاسلام سالمی، امام جمعه این شهرستان، پنج‌شنبه ۱۸ دی‌ماه ۹۹، دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار که با حضور حجت‌الاسلام جلیل‌زاده، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار انجام شد، اعضای کانون مداحان این شهرستان با حضور در دفتر حجت‌الاسلام سالمی، در خصوص برنامه‌های فرهنگی و آموزشی ویژه مداحان اهل‌بیت(ع) بحث و تبادل نظر کردند و اعضای کانون مداحان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل پیرامون جامعه مداح، با امام جمعه شهریار این شهرستان درمیان گذاشتند.
در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام جلیل‌زاده، با اشاهر به اهمیت و نقش مداحان در جامعه، گفت:رسالت عظیم مداحان، تقویت ایمان و ارزش های اصیل دینی و اخلاقی است، مداح باید دور از از غرض ورزی و افراط و تفریط، حقیقت را ببیند و راه اعتدال برگزیند و زندگی و مسلک ائمه طاهرین (ع) بخصوص حماسه ماندگار حضرت امام حسین (ع) در کربلای معلی، مهمترین سرمایه مداحان و روضه خوانان است که باید در کمال صداقت و امانتداری از آن حراست کنند.
حجت‌الاسلام سالمی، برگزاری برنامه‌های آموزشی برای ذاکران اهل‌بیت(ع) را بسیار مفید و ضروری عنوان کرد و خواستار تقویت فعالیت‌های کانون مداحان در دوره جدید شد با نقل جمله‌ای از مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ادامه داد: ما باید بدانیم که اگر فاطمه زهرا سلام‌اللَّه‌علیها امروز در بین ما ظاهر می‌شدند و یک ساعت، دو ساعت و یا یک روز در بین مردم می‌آمدند، ما را به چه چیزی امر می‌کردند؟ انگشت اشاره به کدام راه از راههایی که در مقابل ما گشوده است، دراز می‌کردند و به ما می‌گفتند که از این راه بروید؟ ما باید آن را دنبال کنیم و در تبیین و تعلیم و معرفتی که می‌خواهیم به مستمع بدهیم، آن را ملاحظه کنیم و نیاز زمان را پُر کنیم.
سید ساجدین موسوی، رئیس کانون مداحان شهرستان شهریار، نیز در این دیدار از امام جمعه شهرستان برای ارائه دوره‌های آموزشی با موضوعات غدیرشناسی، فلسفه عزاداری، تاریخ اسلام و مبانی فکری شیعه، ویژه مداحان شهرستان شهریار دعوت کرد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
سالگرد شهاددت حاج قاسم سلیمانی
مقاله
مسلّح بودن مبلغ با محتوای غنی و به روز
یکی از مهم‏ترین سلاح‏های تبلیغ که هر طلبه‏ای باید به آن مجهّز باشد، سلاح محتواست.
حدیث
حضرت فاطمه زهرا(س):
إلهی وَ سَیِّدی ، اءسْئَلُکَ بِالَّذینَ اصْطَفَیْتَهُمْ، وَ بِبُکاءِ وَلَدَیَّ فی مُفارِقَتی اَنْ تَغْفِرَ لِعُصاةِ شیعَتی ، وَشیعَةِ ذُرّیتَی
خداوندا، به حقّ اولیاء و مقرّبانی که آنها را برگزیده ای، و به گریه فرزندانم پس از مرگ و جدائی من با ایشان، از تو می خواهم گناه خطاکاران شیعیان و پیروا ...
کوکب الدّریّ:ج 1، ص 254
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما عملکرد اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در حمایت از هئیات مذهبی در ماه محرم و صفر تا چه اندازه مطلوب بوده است؟