• سال جهش تولید گرامی باد            ماه رجب؛ ماه توحید و هم نشینی با محبوب و موسم نجوا و سخن گفتن با حضرت دوست است. حلول ماه مبارک رجب، مبارک باد.            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
تشکیل جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی درشهرستان شهریار تاریخ:1399/12/2

جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی شهرستان شهریار به همت اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی شهرستان به صورت مشترک با جلسه شورای فرهنگ عمومی و با موضوع بررسی برنامه های فرهنگی و تبلیغی ویژه ماه رجب تشکیل شد.

این جلسه به ریاست حجت‌الاسلام سالمی، امام جمعه شهریار، و با حضور مسئولین نهادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان شهریار تشکیل شد، حجت‌الاسلام سالمی، با اشاره به اهمیت تشکیل جلسات ستاد به صورت ماهیانه، متذکر شد: در هر مناسبت مذهبی و برای ضرورت هماهنگی و ایجاد وحدت رویه فکری و عملی و استفاده از نظرات نخبگان فرهنگی و مذهبی شهرستان، باید این جلسات به صورت ماهیانه و با حضور اکثریت اعضای ستاد تشکیل شود.

حجت‌الاسلام جلیل زاده، نیز در جلسه با تأکید بر اهمیت و ضرورت آشنایی اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جوانان، با مبانی دینی و مذهبی، و با توجه به اینه بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، مراسم اعتکاف در شهرستان شهریار برگزار نمی‌شود، خواستار توجه بیش‌از پیش مبلغان دینی به موضوع فضای مجازی و فعالیت دینی و انجام اقدامات جایگزین فرهنگی در این فضا شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار، در این جلسه همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی، کتابخوانی،کمک های مومنانه، نصب پرچم مولا علی(ع) در سردر خانه‌ها، جشن‌های خانگی محدود، کاروان خودرویی میلاد امام علی(ع)، پویش تخفیف به عشق مولا و همچنین کمک به آزادی زندانیان غیرعمد را به مناسبت اعیاد ماه رجب، را پیشنهاد داد.

گفتنی است،در این جلسه هر یک از اعضا در رابطه با برنامه های محوری و فرهنگی در ایام ماه رجب و در حوزه وظائف و اختیارات ادارات خود، بحث و تبادل نظر کردند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
میلاد حضرت علی (ع)
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
حضرت فاطمه زهرا(س):
إلهی وَ سَیِّدی ، اءسْئَلُکَ بِالَّذینَ اصْطَفَیْتَهُمْ، وَ بِبُکاءِ وَلَدَیَّ فی مُفارِقَتی اَنْ تَغْفِرَ لِعُصاةِ شیعَتی ، وَشیعَةِ ذُرّیتَی
خداوندا، به حقّ اولیاء و مقرّبانی که آنها را برگزیده ای، و به گریه فرزندانم پس از مرگ و جدائی من با ایشان، از تو می خواهم گناه خطاکاران شیعیان و پیروا ...
کوکب الدّریّ:ج 1، ص 254
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران تا چه اندازه در اجرای عملیات شهید حاج قاسم سلیمانی (امدادرسانی و حمایت از گروه های آسیب دیده در موج سوم کرونا) موفق بوده است؟