• سال جهش تولید گرامی باد            ماه رجب؛ ماه توحید و هم نشینی با محبوب و موسم نجوا و سخن گفتن با حضرت دوست است. حلول ماه مبارک رجب، مبارک باد.            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برگزاری دوره آموزشی معارف مهدوی در شهرستان ورامین تاریخ:1399/12/2

دوره آموزشی معارف مهدوی، باموضوع جایگاه مهدویت در نظام هستی ویژه روحانیون و عموم مردم در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، دوره آموزشی معارف مهدوی، باموضوع جایگاه مهدویت در نظام هستی و علایم شرایط ظهور ویژه روحانیون و عموم مردم طی تاریخ یکم اسفندماه جاری در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین برگزار شد.

حجت اسلام سید مجتبی فلاحی یکی از اساتید این دوره بیان کرد:انسان منتظر انسان کوشاست که درمسیر اقامه توحید واستقرار ولایت دریغ نمی ورزد. اعتقاد به امام عصر نه تنها یک باور اساسی بلکه عنوانی برای خواسته ها و آرزوهای همه انسان های دردمند و ستم دیده است.

فلاحی ادامه داد: مهدویت یعنی اعتقاد به یک نهضت حتمی و آسمانی از خاندان پیامبر که پیش از پایان جهان برای نجات آدمیان و گسترش عدالت در اسلام در سراسر گیتی می آید و نامش حضرت مهدی(عج) است.

حجت‌الاسلام رجبی یکی از اساتید دیگر این دوره آموزشی مسئله مهدویت و انتظار و اعتقاد به ظهورمهدی موعود را مطرح و ضمن اشاره به این که تمام بشریت منتظرمهدی صاحب الزمان (عج) هستند و قرآن نیزدر آیه لقد کتبنا فی الزبور وعده داد تاکید کرد: با ظهورحضرت حجت(عج) بعثت انبیاء کامل می‌شود.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
میلاد حضرت علی (ع)
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
حضرت فاطمه زهرا(س):
إلهی وَ سَیِّدی ، اءسْئَلُکَ بِالَّذینَ اصْطَفَیْتَهُمْ، وَ بِبُکاءِ وَلَدَیَّ فی مُفارِقَتی اَنْ تَغْفِرَ لِعُصاةِ شیعَتی ، وَشیعَةِ ذُرّیتَی
خداوندا، به حقّ اولیاء و مقرّبانی که آنها را برگزیده ای، و به گریه فرزندانم پس از مرگ و جدائی من با ایشان، از تو می خواهم گناه خطاکاران شیعیان و پیروا ...
کوکب الدّریّ:ج 1، ص 254
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران تا چه اندازه در اجرای عملیات شهید حاج قاسم سلیمانی (امدادرسانی و حمایت از گروه های آسیب دیده در موج سوم کرونا) موفق بوده است؟