• سال جهش تولید گرامی باد            حلول ماه رمضان ماه رحمت و غفران الهی مبارک باد            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
ضرورت تقویت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی به مناسبت ماه رمضان در شهرستان شهریار تاریخ:1400/1/18

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، بر ضرورت تقویت و عمق‌بخشی به برنامه های فرهنگی و مذهبی در ماه رمضان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل‌زاده، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، بر ضرورت تقویت و عمق‌بخشی به برنامه های فرهنگی و مذهبی در ماه رمضان تاکید کرد.

این جلسه با حضور امام جمعه، شهرداری‌ها، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت، آموزش و پرورش، ناحیه مقاومت بسیج، رؤسای ادارت و نهادهای فرهنگی و دینی و به مناسب برنامه‌ریزی و هماهنگی در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در ایام ماه رمضان، در مسجد جامع شهریار تشکیل شد.

جلیل‌زاده، در این جلسه با نقل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ماه رمضان، گفت: مسئله‌ دعا و عبادت، به‌خصوص در ماه رمضان، به‌خصوص در شب‌های قدر که در پیش است، یکی از نیازهای حتمی و اساسیِ مردم است و باید به نحو شایسته در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی ماه رمضان لحاظ شود.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی طرح‌های متنوع فرهنگی و مذهبی را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای این ماه تدارک دیده که از جمله آنها طرح نشاط و معنویت، پویش‌های نان علوی، فرزندآوری و جزء‌خوانی قرآن کریم است که با همت شبکه‌های تبلیغی تحت پوشش و گروه جهادی حمات در ایام ماه رمضان در فضا‌های عمومی و پارک‌ها اجرا می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار تصریح کرد: البته در شرایط کنونی با توجه به قرمز شدن وضعیت شهرستان و ایجاد برخی محدودیت‌ها و ضرورت فاصله‌گذاری اجتماعی، بیشتر برنامه‌های تبلیغی ماه رمضان از رسانه‌های جمعی و فضای مجازی پخش می‌شود تا مخاطبین از فیوضات ارزشمند ماه رمضان بهره ببرند و البته باید طوری برنامه ریزی کنیم که محتوای برنامه های فرهنگی و مذهبی دارای کیفیت مناسب بوده و تأثیرگذاری مناسب داشته باشند.

جلیل زاده یادآور شد: از ابتدای ماه مبارک رمضان مبلغان شهرستان شهریار در فضای مجازی به بیان و شرح موضوعاتی از قبیل احکام شرعی، بیان فضایل اهل‌بیت(ع)، ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی امام علی(ع)، ترویج مواسات و کمک همدلانه می‌پردازند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
ماه رمضان
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
پيامبر اکرم (ص): 
شَهرُ رَمَضانَ شَهرُ اللّه عَزَّوَجَلَّ وَ هُوَ شَهرٌ یُضاعِفُ اللّه‏ُ فیهِ الحَسَناتِ وَ یَمحو فیهِ السَّیِّئاتِ وَ هُوَ شَهرُ البَرَكَةِ؛
ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را مى‏افزاید و گناهان را پاك مى‏كند و آن ماه بركت است.
(بحارالأنوار، ج 96، ص 340، ح 5)
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران تا چه اندازه در اجرای عملیات شهید حاج قاسم سلیمانی (امدادرسانی و حمایت از گروه های آسیب دیده در موج سوم کرونا) موفق بوده است؟