• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • هفته وحدت گرامی باد؛ عنوان روز: فلسطین و مقاومت            • ادعای آمریکا و دولت‌های غربی در مبارزه با تروریسم وقاحت آمیز است .           
تشکیل دبیرخانه طرح ارزیابی و اعطا مدارک حفظ عمومی به حافظان قرآن کریم در استان تهران تاریخ:1400/7/18

دبیرخانه طرح ارزیابی و اعطا مدارک حفظ عمومی به حافظان قرآن کریم در استان تهران تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جواد تجلیان رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: در راستای توسعه و ترویج فرهنگ حفظ قرآن کریم و زمینه سازی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای مفاد طرح های حفظ قرآن کریم سراسر کشور، با ابلاغیه سازمان دارالقرآن کریم، دبیرخانه طرح ارزیابی و اعطا مدارک حفظ عمومی به حافظان قرآن کریم در استان تهران تشکیل می‌شود.

تجلیان همچنین درخصوص اهداف این طرح گفت: وحدت رویه در ارزیابی و سطح بندی حافظان قرآن در سطح عمومی از دیگر اهداف این طرح است.

وی با اشاره به اینکه، کمیته فنی این دبیرخانه در استان تهران متشکل از 5 نفر از اساتید و داوران مبرز است اظهار داشت: این کمیته ضمن برنامه ریزی، نظارت فنی و محتوایی بر آزمون های عمومی حفظ و نتایج آنها که در مراکز اخذ آزمون برگزار می شود را بر عهده خواهند داشت.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: مراکز مجاز هم مراکزی هستند که شرایط لازم را برای ثبت نام و اخذ آزمون از داوطلبان دریافت مدارک عمومی حفظ قرآن را دارا هستند و شامل تمامی موسسات فرهنگی  که دارای پروانه معتبر از سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت ارشاد بوده و همچنین دارالقرآن های وزارت آموزش و پرورش که نیز فقط برای اخذ آزمون از دانش آموزان اقدام می نمایند.

جواد تجلیان به جزئیات این آزمون اشاره کرد و گفت: رشته های آزمون های حفظ عمومی در 10 مقطع (1، 2، 3، 5، 7، 10، 15، 20، 25، 30) است که در 3 بخش حسن حفظ، فصاحت و درک معنا برگزار می شود و ثبت نام در سامانه ای خواهد بود که از سوی دبیرخانه مرکزی اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرد: این آزمون ها به صورت مقطعی و حداقل 4 دوره در سال برگزار خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در پایان گفت: به قبول شدگان این آزمون ها در 9 مقطع، گواهی نامه قبولی اعطا می شود که این گواهی نامه ها توسط سازمان تبلیغات اسلامی استان به عنوان مسئول دبیرخانه استان و مقطع حفظ کل توسط دبیرخانه مرکز صادر خواهد شد.
گفتنی است، کمیته فنی دبیرخانه متشکل از اساتید مبرز و داوران کشوری آقایان: محمد مهدی بحرالعلوم، امیر آقایی، معتز آقایی و حسن زرنوشه و خانم ماندگار است.

سخن روز
صبر:
” صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند. „

تصویر هفته
ذکر روز چهار شنبه
مقاله
آمیزه‌ای از دیانت خدمت و کیاست
هنگامی که عالمی از دنیا می‌رود، آسیبی به اسلام وارد می‌شود که با هیچ چیزی جبران نمی‌شود.
حدیث
پیامبر اکرم (ص):
إِسمَعوُا وَ أَطیعوُا لُِمَن وَلاه الله الأمر فَإنّهُ نِظامُ الإسلام
از حاکمان الهی اطاعت کنید و گوش بفرمان باشید، زیرا اطاعت از حاکم الهی مایه «وحدت امت اسلام» است.
امالی مفید، جلد ۱، ص ۱۴، مجلس ۲، حدیث ۲
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی در دهه اول محرم امسال تا چه میزان در اجرای دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا موفق بوده اند؟