• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • هفته وحدت گرامی باد؛ عنوان روز: فلسطین و مقاومت            • ادعای آمریکا و دولت‌های غربی در مبارزه با تروریسم وقاحت آمیز است .           
۱۵ خانه قرآن روستایی در مناطق مختلف پاکدشت تاسیس می‌شود تاریخ:1400/7/19

۱۵ خانه قرآن روستایی در مناطق مختلف این شهرستان پاکدشت تاسیس می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، نشست هم اندیشی حجت‌الاسلام محمد فرجی، رئیس و حجت‌الاسلام آرامی، کارشناس امور قرآنی این اداره با رضا خانی، بخشدار مرکزی شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام فرجی، ضمن قدردانی از فعالیت و همکاری های مستمر بخشداری مرکزی با این اداره بر ترویج هر چه بیشتر قرآن و مفاهیم این کتاب الهی در بین نسل جوان و نوجوانان شهرستان تأکید کرد.

در ادامه این نشست، موضوع هر روستا یه خانه قرآن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد با همکاری بخشداری مرکزی ۱۵ خانه قرآن روستایی در مناطق مختلف این شهرستان از جمله فیلستان، فرون آباد، قلعه نو و عبدل آباد یک خانه قرآن روستایی تأسیس شود.

سخن روز
صبر:
” صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند. „

تصویر هفته
ذکر روز چهار شنبه
مقاله
آمیزه‌ای از دیانت خدمت و کیاست
هنگامی که عالمی از دنیا می‌رود، آسیبی به اسلام وارد می‌شود که با هیچ چیزی جبران نمی‌شود.
حدیث
پیامبر اکرم (ص):
إِسمَعوُا وَ أَطیعوُا لُِمَن وَلاه الله الأمر فَإنّهُ نِظامُ الإسلام
از حاکمان الهی اطاعت کنید و گوش بفرمان باشید، زیرا اطاعت از حاکم الهی مایه «وحدت امت اسلام» است.
امالی مفید، جلد ۱، ص ۱۴، مجلس ۲، حدیث ۲
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی در دهه اول محرم امسال تا چه میزان در اجرای دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا موفق بوده اند؟