• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • هفته وحدت گرامی باد؛ عنوان روز: فلسطین و مقاومت            • ادعای آمریکا و دولت‌های غربی در مبارزه با تروریسم وقاحت آمیز است .           
مراسم معارفه رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شمیرانات برگزار شد تاریخ:1400/7/20

مراسم معارفه حجت الاسلام محمد صالحی، رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، مراسم معارفه حجت‌الاسلام محمد صالحی رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، سید مهدی ساداتی، فرماندار شمیرانات و تعدادی از مسئولین شهرستان و بخش های لواسانات، رودبار قصران و شمشک در محل فرمانداری شمیرانات برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین سهرابی بر اهمیت نهادینه کردن تبلیغ دین در میان مردم و شکل گیری اراده جمعی برای آن تاکید کرد.

وی با بیان اینکه، تبلیغ وسیله‌ای مهم برای پررنگ جلوه دادن هر موضوعی است گفت: تبلیغ از شئونات دستگاه روحانیت تلقی می شود؛ وظیفه این قشر از مومنان است که فرصتی را برای تفقه در دین بگذارند و معارف دین را برای مردم بیان کنند. البته این تلقی عمومی اولیه است که از مسئله تبلیغ داریم و نباید برای تبلیغ شأن مستقلی دیده شود.

در ادامه این مراسم، فرماندار شمیرانات گفت: روحانیت مظهر اولیای الهی و مساجد کانون وحدت افرینی مردم از گذشته تا کنون بوده و هست که با اجرای برنامه های متنوع نسل امروز را با دین اسلام آمیخته کرد.

ساداتی به نقش روحانیون در جامعه و تحولات مهم تاریخ کشور اشاره کرد و گفت: مبارزه با رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب شکوه مند اسلامی و تحولات متعدد و رشد و سرافرازی اسلام عزیز را مدیون روحانیون و مبلغین هستیم.

همچنین در پایان این مراسم، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران از تلاش ها و خدمات حجت الاسلام اکبر زوبین رئیس سابق اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات تقدیر و برای حجت الاسلام صالحی آرزوی موفقیت کرد.

سخن روز
صبر:
” صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند. „

تصویر هفته
ذکر روز چهار شنبه
مقاله
آمیزه‌ای از دیانت خدمت و کیاست
هنگامی که عالمی از دنیا می‌رود، آسیبی به اسلام وارد می‌شود که با هیچ چیزی جبران نمی‌شود.
حدیث
پیامبر اکرم (ص):
إِسمَعوُا وَ أَطیعوُا لُِمَن وَلاه الله الأمر فَإنّهُ نِظامُ الإسلام
از حاکمان الهی اطاعت کنید و گوش بفرمان باشید، زیرا اطاعت از حاکم الهی مایه «وحدت امت اسلام» است.
امالی مفید، جلد ۱، ص ۱۴، مجلس ۲، حدیث ۲
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی در دهه اول محرم امسال تا چه میزان در اجرای دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا موفق بوده اند؟