• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • هفته وحدت گرامی باد؛ عنوان روز: فلسطین و مقاومت            • ادعای آمریکا و دولت‌های غربی در مبارزه با تروریسم وقاحت آمیز است .           
تجلیل از خانواده شهید محمد علوی جوانترین شهید شهرستان ورامین تاریخ:1400/7/20

به همت اداره تبلیغات اسلامی ورامین، از خانواده شهید محمد علوی جوانترین شهید دفاع مقدس این شهرستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام محمد دین پرور، جانشین اداره تبلیغات اسلامی ورامین به همراه کارکنان این اداره با حضور در منزل خانواده شهید محمد علوی از شهدای دفاع مقدس شهرستان ورامین قدردانی و از صبر و استقامت این خانواده معظم دلجویی کردند.

جانشین اداره تبلیغات اسلامی ورامین ضمن تاکید بر اینکه تجلیل از شهدای دفاع مقدس دارای مبانی قرآنی است افزود: دیدار و دلجویی از خانواده شهدا و جانبازان وظیفه و تکلیف هر یک از ماست و فداکاری شهدا باعث شد تا ملت ما سربلند و عزیز بماند، لذا همه ما مدیون شهدا و خانوده این عزیزان هستیم.

شهید محمد علوی دوم خرداد ۱۳۴۵ در شهرستان ورامین به دنیا آمد؛ وی به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و روز هجدهم اسفند ۱۳۶۲، در جزیره مجنون بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

سخن روز
صبر:
” صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند. „

تصویر هفته
ذکر روز چهار شنبه
مقاله
آمیزه‌ای از دیانت خدمت و کیاست
هنگامی که عالمی از دنیا می‌رود، آسیبی به اسلام وارد می‌شود که با هیچ چیزی جبران نمی‌شود.
حدیث
پیامبر اکرم (ص):
إِسمَعوُا وَ أَطیعوُا لُِمَن وَلاه الله الأمر فَإنّهُ نِظامُ الإسلام
از حاکمان الهی اطاعت کنید و گوش بفرمان باشید، زیرا اطاعت از حاکم الهی مایه «وحدت امت اسلام» است.
امالی مفید، جلد ۱، ص ۱۴، مجلس ۲، حدیث ۲
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی در دهه اول محرم امسال تا چه میزان در اجرای دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا موفق بوده اند؟