• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • هفته وحدت گرامی باد؛ عنوان روز: فلسطین و مقاومت            • ادعای آمریکا و دولت‌های غربی در مبارزه با تروریسم وقاحت آمیز است .           
دیدار علما اهل سنت با رئیس اداره تبلیغات اسلامی قرچک تاریخ:1400/7/21

حجت‌الاسلام عبدالرحیمی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی قرچک با علما اهل سنت این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام عبدالرحیمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک با مولوی و علما اهل سنت این شهرستان با حضور حجت‌الاسلام غفاری معاونت فرهنگی و حجت‌الاسلام سرلک کارشناس تشکلها با موضوع برنامه های هفته وحدت دیدار و گفتگو کرد.

این نشست، عبدالرحیمی با بیان اینکه قرآن کتاب آسمانی، سیره پیامبر (ص) و دوستی به خاندان اهل بیت (ع) است اظهار کرد: این کتاب آسمانی از پایه های محکم مشترکات میان مسلمانان است و هفته وحدت نمونه و تمرینی برای همه است.

وی، ادامه داد: دشمنان همواره بر طبل تفرقه میکوبند تا از این طریق به ممالک اسلامی نفوذ کنند چرا که شکل‏گیرى وحدت در جهان اسلام، موجب تهدید منافع و خواسته‏ هاى آنها در جهان اسلام می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک، با تاکید بر ضرورت همکاری برای توسعه و گسترش وحدت امت اسلامی، خواستار حرکت در خط ولایت و رهبری شد که روز به روز این وحدت را بیشتر می‌کند.

در ادامه، علما و برادران اهل سنت حاضر در این نشست، قول مساعد بر نهایت همکاری و همراهی در برنامه های فرهنگی و مذهبی را دادند.

سخن روز
صبر:
” صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند. „

تصویر هفته
ذکر روز چهار شنبه
مقاله
آمیزه‌ای از دیانت خدمت و کیاست
هنگامی که عالمی از دنیا می‌رود، آسیبی به اسلام وارد می‌شود که با هیچ چیزی جبران نمی‌شود.
حدیث
پیامبر اکرم (ص):
إِسمَعوُا وَ أَطیعوُا لُِمَن وَلاه الله الأمر فَإنّهُ نِظامُ الإسلام
از حاکمان الهی اطاعت کنید و گوش بفرمان باشید، زیرا اطاعت از حاکم الهی مایه «وحدت امت اسلام» است.
امالی مفید، جلد ۱، ص ۱۴، مجلس ۲، حدیث ۲
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی در دهه اول محرم امسال تا چه میزان در اجرای دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا موفق بوده اند؟