• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • هفته وحدت گرامی باد؛ عنوان روز: فلسطین و مقاومت            • ادعای آمریکا و دولت‌های غربی در مبارزه با تروریسم وقاحت آمیز است .           
برگزاری جلسه شورای هیئات مذهبی شهرستان شمیرانات تاریخ:1400/7/21

جلسه شورای هیئات مذهبی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، اولین جلسه شورای هیئات مذهبی شهرستان شمیرانات با حضور حجت‌الاسلام محمد صالحی رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور محسن سوهانی رئیس و دیگر اعضای شورای هیات مذهبی این شهرستان برگزار شد، اعضا شورا ضمن خیرمقدم و تبریک انتصاب حجت‌الاسلام صالحی بعنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی، گزارشی از عملکرد و فعالیتهای این شورا در ماه محرم و صفر ارائه کردند.

همچنین در این جلسه، حجت‌الاسلام صالحی بر اهمیت و نقش جایگاه هیئات مذهبی در جامعه، بر تلاش و همکاری بیش از پیش این شورا در برنامه های این سازمان تاکید کرد.

در ادامه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات ضمن ارائه برنامه‌های تابستانی این سازمان، از برگزاری همایش تجلیل از خادمان هیئات مذهبی در آینده نزدیک خبر داد.

سخن روز
صبر:
” صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند. „

تصویر هفته
ذکر روز چهار شنبه
مقاله
آمیزه‌ای از دیانت خدمت و کیاست
هنگامی که عالمی از دنیا می‌رود، آسیبی به اسلام وارد می‌شود که با هیچ چیزی جبران نمی‌شود.
حدیث
پیامبر اکرم (ص):
إِسمَعوُا وَ أَطیعوُا لُِمَن وَلاه الله الأمر فَإنّهُ نِظامُ الإسلام
از حاکمان الهی اطاعت کنید و گوش بفرمان باشید، زیرا اطاعت از حاکم الهی مایه «وحدت امت اسلام» است.
امالی مفید، جلد ۱، ص ۱۴، مجلس ۲، حدیث ۲
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی در دهه اول محرم امسال تا چه میزان در اجرای دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا موفق بوده اند؟